Slavíme Den Země

ec5fa4cfaa3ae2408157ee1736a85bd2

Den Země a Yage

Den Země připadá na 22. dubna a každoročně tak připomíná výročí zrození moderního ekologického hnutí v roce 1970, které usiluje o ochranu životního prostředí.

Jak vznikl první Den Země

Gaylord Nelson, juniorský senátor z Wisconsinu, byl dlouho znepokojen zhoršujícím se prostředím ve Spojených státech. V lednu 1969 byl spolu s mnoha dalšími svědkem pustošení obrovské ropné skvrny v Santa Barbaře v Kalifornii. Inspirován studentským protiválečným hnutím chtěl senátor Nelson naplnit energii studentských protiválečných protestů vznikajícím povědomím veřejnosti o znečištění ovzduší a vody. Senátor Nelson oznámil myšlenku výuky na univerzitních kampusech celostátním médiím a přesvědčil Pete McCloskeyho, republikánského kongresmana, který se věnuje ochraně, aby mu sloužil jako spolupředseda. Přijali mladého aktivistu Denise Hayese, který zorganizoval výuku kampusu, a vybrali si 22. dubna, všední den mezi jarními prázdninami a závěrečnými zkouškami, aby maximalizovali co největší účast studentů.

Den Země se brzy rozšířil na širokou škálu organizací, škol i náboženských skupin. Aktivity vyvolaly pozornost národních médií. Američané demonstrovali proti dopadů 150 leté průmyslové revoluce, která pustošila jejich zemi. Skupiny, které individuálně bojovaly proti únikům ropy, znečišťujícím továrnám a elektrárnám, surovým splaškům, toxickým skládkám, pesticidům, dálnicím, ztrátě divočiny a vyhubení divoké zvěře, se spojily na Den Země kolem těchto společných hodnot.  Do konce roku 1970 vedl první den Země k vytvoření Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států a k přijetí dalších prvních zákonů o životním prostředí tohoto druhu, včetně zákona o environmentálním vzdělávání, zákona o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a zákona o čistotě Zákon o ovzduší. O dva roky později přijal Kongres zákon o čisté vodě. O rok později přijal Kongres zákon o ohrožených druzích a brzy po federálním zákonu o insekticidech, fungicidech a rodenticidech. Tyto zákony chrání miliony mužů, žen a dětí před nemocemi a smrtí a chrání stovky druhů před vyhynutím.

5dd9c04ffe33fb42fde431a28885aabc

Od roku 1990 je Den Země globálním dnem za boj ochrany životního klimatu.

Vyústěním snahy ekologických hnutí byla v roce 2015 Pařížská dohoda. 

Pařížská dohoda je dohoda v rámci OSN, která se zasazuje o snižování emisí skleníkových plynů, přizpůsobování se změnám klimatu a vyčlenění financí na tyto aktivity. V únoru 2020 dohodu podepsalo všech 196 členů UNFCCC. Dlouhodobým cílem Pařížské dohody o teplotě je udržet nárůst globální průměrné teploty výrazně pod 2 ° C nad úrovní před průmyslovou revolucí a pokračovat v úsilí o omezení nárůstu na 1,5 ° C s tím, že ​​by to podstatně snížilo rizika a dopady změny klimatu. Toho by mělo být dosaženo co nejrychlejším snížením emisí, aby se ve druhé polovině 21. století dosáhlo rovnováhy mezi antropogenními emisemi ze zdrojů a snížením negativních dopadů skleníkových plynů. Cílem je také zvýšit schopnost států přizpůsobovat se změnám klimatu a vynaložit dostatečné množství financí na dosažení těchto cílů. Podle Pařížské dohody musí každá země určit, naplánovat a pravidelně podávat zprávy o příspěvcích, kterými se zavazuje zmírnit globální oteplování.

PureHappines10

Udržitelnost a Yage

 Pro Yage je Den Země velmi významným dnem. Od začátku Yage vzniklo jako udržitelná značka se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí. Proto vyvíjíme 100% bezpečnou netoxickou přírodní kosmetiku, která je šetrná jak k pokožce, tak naší přírodě. Používáme certifikované, patentované přírodní složky z udržitelných zdrojů, tzn. od drobných farmářů, kteří pěstují suroviny v souladu s přírodou. Výběr těchto dodavatelů je pro nás klíčový, protože u nich vše začíná. Jen 100% kvalitní suroviny, mohou zaručit aktivní látky v naší péči.

118-1_1-1000x

 Neškodíme lidem, zvířatům ani planetě. Cestu konvenční kosmetiky jsme vyloučili hned na začátku. Vždy se ptáme, jestli to, co používáme, je dobré, lze to pěstovat udržitelným způsobem a za férových podmínek. Netestujeme na zvířatech. Většina našich produktů je veganská — výjimku tvoří pouze ty s přídavkem medu, včelího vosku a jogurtu. Věříme, že to, co si z přírody bereme, jí také musíme s respektem vracet. To samé platí i o společnosti, proto spolupracujeme s nadacemi Pink Buble a Be Charity.

serumNL

 Kosmetika bez vody. V Yage se vyhýbáme používání vody, protože je to pro nás drahocenný zdroj, se kterým je potřeba šetřit a také proto, že jsme se vydali cestou vysoce koncentrované péče, tzn. bez plnidel, které ředí složení a snižovali by jejich účinnost. Máme celou řadu produktů založených na olejové bázi. Díky tomu se vyhýbáme používání chemických stabilizátorů a konzervantů, bez kterých se u běžné kosmetiky obsahující vodu, nedá vyhnout. Místo vody používáme květinové hydroláty, a pokud je potřeba nějaký produkt zakonzervovat, aby složení zůstalo účinné a bezpečné, tak vybíráme jen šetrné přírodní konzervanty schválené COSMOS.

 Odstranili jsme vše, co do kosmetiky nepatří. Yage pečuje o pleť i o svět. Je bez silikonů a dalších přísad typických pro konvenční pleťovou a dekorativní kosmetiku. Obejde se bez syntetických vůní a ingrediencí, bez palmového oleje, alkoholu, syntetických a škodlivých konzervantů. Je také bez parabenů, geneticky upravených složek a minerálních olejů. A samozřejmě neobsahuje škodlivé ftaláty, výplňové přísady, anorganické soli, těžké kovy, chemické látky SLS / SLES, DEA, TEA a PEGS. 

 b6b85639-5859-4706-ad3a-0d20fd63d247

Produkty balíme do tmavých skleněných obalů, které jdou recyklovat, ale zároveň i přirozeně prodlužující jejich trvanlivost. Velikost péče je zvolena tak, abyste ji vždy spotřebovali včas. Vyrábíme malé šarže, aby nám zboží nestálo zbytečně dlouho na skladech a my nemuseli nijak uměle prodlužovat jeho trvanlivost. Vyhýbáme se plastům. Balíme produkty do papírových krabiček a nepoužíváme plastové výplně. 

 Jsme transparentní, protože nemáme co skrývat. Kompletní složení naší kosmetiky najdete na webu vždy u každého produktu a samozřejmě na etiketě. 

 Děkujeme, že jste příznivcem Yage a že jste si zvolili čistší  cestu pro svou pleť i naši planetu. Každá malá změna u jednotlivce se počítá, protože společně dokážeme změnit svět. 

8b0dcb24-03e5-40f7-8caf-84b374d0e608

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení