Získejte vzorky zdarma ke každé objednávce. Doprava zdarma u objednávek nad 6 999 Kč.

Představujeme letní novinku - revoluční BB krém

bebbba166d53255c85364826e56e946c

Konečně se můžeme radovat, protože vám můžeme představit naši horkou letní novinku. Stojí za ní ale dlouhé měsíce vývoje a testování, protože každý produkt YAGE je spojením co nejčistších ingrediencí a posledních bio technologických poznatků. 

BB

V čem je náš BB krém revoluční? 

Je lehounký, sjednocuje pleť, vyživuje, hydratuje, zmírňuje pigmentaci, bojuje proti vráskám a navíc má účinnou minerální ochranu proti slunečnímu UV záření.

Kombinuje v sobě několik funkcí najednou, a tak si můžete být jistí, že jde o revoluční produkt, který je na našem trhu unikátní. 

Baobab+Fruit

Obsahuje výživný olej z baobabu, který má vysoký obsah antioxidantů, proto je skvělý v péči o pleť. Obsahuje omega 3, 6 a 9, obsahuje také některé vzácné mastné kyseliny, vitamíny A, D, E a F, rychle se vstřebává, neucpává póry a je vysoce hydratační a uklidňující. Chrání pokožku před volnými radikály, podporuje tvorbu kolagenu a působí tak jako účinná prevence proti stárnutí.

Je obohacený o Ektoin, přírodní látku, která byla objevena v pouštních bakteriích druhu Ectothiorhodospira halochloris. Tyto bakterie jsou schopny přežívat v slaných jezerech, v moři a ve slaných pouštích, kde panují jedny z nejhorších přírodních podmínek na Zemi. Tyto mikroorganismy jsou ve svém domovském prostředí vystaveny vysokým dávkám UV záření, vysychání, extrémním teplotám a vysoké slanosti prostředí. V kosmetice je Ektoin vnímán jako látka mající schopnost obnovy buněčné struktury. Zlepšuje hojení zanícené a problematické pokožky, přidává se do výrobků vhodných pro lidi s dermatologickými onemocněními (neodermatitida, psoriáza) a citlivou kůží. Poskytuje přirozenou ochranu pleti proti škodlivému UV záření. Ectoin je schopen chránit přirozené struktury bílkovin a lipidových dvojvrstev stejně jako mitochondriální DNA, snižuje degeneraci kožních buněk

360_F_236309683_a4e6fRcINspV8TSvCxEFViu7fMSnDSBd

Další složkou našeho BB krému je hydrolát damašské růže. Jedna z nejstarších odrůd růží se dnes pěstuje především pro svou jedinečnou vůni, která je ceněná v parfémářství. Hydrolát z růže damašské tonizuje, osvěžuje, zklidňuje a zjemňuje pleť. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou, suchou, zralou a dokonce dětskou. Blahodárně působí na pleť se sklonem k zarudnutí a zánětům.

Důležitou složkou našeho krému je Buriti olej lisovaný za studena ze semen Mauricie převislé. Je ideální pro unavenou a mdlou pleť. Olej Buriti je nejbohatším přírodním zdrojem beta-karotenu, který chrání pokožku před škodlivými účinky volných radikálů, tzv. oxidačním stresem, který způsobuje předčasné stárnutí pleti. Dále obsahuje vitaminy A a E, které pokožce dodávají jas a mladistvý vzhled.

19a44ce3404acd79e21b38103c47df56

Ukrývá v sobě mikročástečky drahocenného zlata, které mají unikátní účinky na regeneraci pleti, navrací ji svěžest, pružnost. Mikročástečky podporují přenos molekul kyslíku přímo do pokožky. Společně s antioxidanty působí proti předčasnému stárnutí pokožky a podporují mikrocirkulaci krve, čímž významně bojují proti vzniku vrásek. Pravidelným používáním získává pleť vláčnost, pružnost a bude mít svůj přirozený jas.

images (6)

Obsahuje hydrogel extrahovaný ze dvou červených řas chondrus crispus (karagenan) a gigartina stellata, pěstovaných podél skalnatých částí evropského Atlantiku. Vytváří ochrannou bariéru před znečištěním. Zvyšuje vlhkost pleti až o 8 hodin a vrací mastnou pokožku do rovnováhy. Poskytuje okamžitý liftingový efekt, který eliminuje jemné linky a vrásky.

Naše novinka je obohacena o aktivní látku z lékořice, která působí proti pigmentaci a dokáže zesvětlovat již vzniklé skvrny na pokožce. Funguje jako alternativa chemických látek pro zesvětlení. Obsahuje totiž glabridin, látku, která ničí enzym zvaný tyrozináza, který je zodpovědný za zvýšenou produkci pigmentu. Výtažek z kořene má protizánětlivé účinky a zmírňuje začervenání pokožky.

Titanium Dioxide

Naše letní novinka má v sobě zabudovanou UV ochranu před škodlivým slunečním zářením. Minerální filtr zde tvoří oxid titaničitý. Ten se na rozdíl od chemických filtrů obsažených v běžných krémech s UV ochranou, do těla nevstřebává, ale vytváří na kůži neviditelný film, který odráží sluneční paprsky jako zrcadlo.Tyto filtry jsou pro nás nejbezpečnější a nejzdravější volbou. Jsou vysoce účinné, voděodolné a otěruvzdorné.

99008e9f170c718f959e8e4d6f580059

Proč je minerální filtr vhodnější, než ten chemický? 

Rozdíl v syntetických a minerálních fitrech je v základu takový, že ty syntetické se vstřebávají do pokožky a tím ji chrání před UV zářením, zatímco ty minerální zůstávají na povrchu pleti a fungují jako takový ochranný štít. 
 
Složky obsažené v syntetických filtrech mohou mít dopad na bělení podmořských korálů a hromadit se v tělech mořských živočichů. Např. na Havaji došlo v roce 2018  k zákazu používání opalovacích přípravků s obsahem oxybenzonu a oktinoxátu. Navíc mohou být škodlivé nejen pro moře a oceány, ale i pro naši pleť, jelikož se vstřebávají do pokožky a nesou s sebou řadu látek, jež mohou mít negativní projevy od pupínků, vyrážek, alergických reakcí, atd. Součástí levných opalovacích krému bývají ve stopovém množství i těžké kovy, ty se ale v těle postupně hromadí a rozhodně nám ničím neprospívají. Pokud si chcete být jistí kvalitou a vhodností opalovacích krémů, dejte raději volbu těm s obsahem minerálních filtrů. 
 
L1000480
 
V přírodní kosmetice se užívají dva minerální filtry, oxid zinečnatý a oxid titaničitý. 

Oxid titaničitý je často používán jako pigment, z důvodu výrazného jasu a velmi vysokého indexu lomu. Při takovém využití je výhodou i jeho odolnost vůči UV záření. Pohlcuje UV záření a přeměňuje ho na neškodné teplo. Jeho vysoká odrazivost, jas a barevná stálost ho předurčují také jako vhodný materiál pro použití ve formě tenkých povlaků na speciální optice jako jsou dielektrická zrcadla.

V kosmetice se používá zejména jako bílý pigment, takto se používá dokonce i při tetování. Najít ho můžeme však všude kolem sebe, je například v zubní pastě, papíru, bílém pečivu, malířské barvě. V dekorativní kosmetice se používá např. v korektorech, očních stínech, nebo minerálních pudrech.